نرخ حصیر بافی با بهترین الیاف در استان گیلان

نرخ حصیر بافی گیلان بسته به کیفیت مواد اولیه و الیاف به کار رفتهو نوع بافت آن، مختلف می باشد. این محصول به دلیل تنوع در طرح و مدل، قیمت های بسیار مختلفی دارد و مشتری نیز جهت خرید از حق انتخاب بالایی برخوردار می باشد. بنابراین می تواند محصول را متناسب با سلیقه و بودجه خود تهیه کند و از قیمت های بدون واسطه و کیفیت های ممتاز نیز بهره مند خواهد شد.

نرخ حصیر بافی با بهترین الیاف در استان گیلان

آشنایی با مواد خام مصرفی در تولید محصولات حصیربافی

آشنایی با مواد خام مصرفی در تولید محصولات حصیربافی مواد خام در تولید حصیربافی شامل برگ درخت خرما، ساقه های نی باتلاقی، ساقه های گندم یا برنج و ترکه بید می باشند. اصول حصیربافی بر پایه بافتن تارهای برگ، ساقه و شاخه های ظریف برخی از گیاهان است. نخ های بافت همان نخ هایی هستند که در هنگام بافت انعطاف پذیر بوده و به راحتی خم می شوند. این هنر به دو صورت مشبک و پیچشی بافته می شود. در روش مشبک، هنگام بافتن نخ ها، سوراخ ها و مشبک های نسبتاً منظم و هندسی در محصول ایجاد می شود.

اما در روش پیچشی یا مارپیچی، رشته ها را ابتدا به صورت طناب یا روبان بافته و سپس به صورت مارپیچی به هم می پیچند و به هم وصل می کنند تا بدنه نهایی به دست آید. به عنوان مثال، برای تولید یک پرده بامبو، تعدادی رشته باتلاقی نازک اندازه گیری شده و به موازات یکدیگر قرار می گیرند و سپس با استفاده از رشته ها در فواصل زمانی معین به یکدیگر متصل می شوند. این نوع حصیر را معمولا با پارچه نخی می دوزند تا 3 تا 5 سانتی متر از لبه های کناری حصیر را بپوشانند.

حصیربافی کاربردهای زیادی دارد و بسته به نوع ریز بافت یا درشت بافت بودن، به عنوان رومیزی یا حصیر استفاده می شود. حصیر بافی مارپیچ یا مهره‌ای که معمولاً به آن کپوبافی می‌گویند، برای ساخت لوازم محکم‌تر مانند کاسه و سینی برنج استفاده می‌شود. تولید و استفاده از این محصولات در مناطق شمالی و جنوبی کشور به دلیل دسترسی آسان به مواد اولیه از جمله کاه، نخل، دز و … و سازگاری با شرایط اقلیمی پر رونق تر است.

ارزانی مواد اولیه و فراوانی این مواد، دلیل رونق این هنر روستایی است که به دلیل محبوبیت بالا، شرایط صادرات آن به دیگر کشورها نیز مهیا شده است و نحوه صادرات آن نیز مانند دیگر کالاها می باشد.

کارگاه بزرگ حصیر بافی با مدل های متنوع در گیلان

کارگاه بزرگ حصیر بافی با مدل های متنوع در گیلان بازار فروش محصولات تولید شده در کارگاه بزرگ حصیربافی در گیلان، از رونق بالایی برخوردار است. این کارگاه، انواع این محصول را در مدل های مختلف و با استفاده از بهترین مواد اولیه و نیروی متخصص تولید نموده و به صورت عمده در دسترس مشتریان در اقصی نقاط کشور قرار می دهد. این محصول در بهترین کیفیت ها و به صورت مستقیم عرضه می شود که به دلیل محبوبیت بالا، خرید و فروش زیادی را به خود اختصاص داده است.

1

  1. چقدر طرح ها و رنگ های حصیر بافی متنوع است و انقدر زیبا و چشم نواز هستند که انسان ترغیب میشه حتما از این محصولات خرید کنه.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما