صادرات گلیم درجه یک به کشورهای همسایه

کشور ما از دیر باز تا به امروز ، بخاطر اعمال سلیقه هنرمندان در ارایه نقش های خاص و بی بدیل و رنگ های جذاب و متنوع و کیفیت و ماندگاری بالا در تولید انواع گلیم و فرش ،به عنوان یکی از کشورهای مهم در زمینه صادرات گلیم درجه یک در کل دنیا و هم چنین منطقه خاورمیانه به شمار می رود .تا آنجا که تولیدکنندگان و هنرمندان ایران موفق شده اند بخش زیادی از این محصول پر طرفدار را به سایر کشورهای متقاضی همسایه خود ،صادر نمایند .

صادرات گلیم درجه یک به کشورهای همسایه

ترفندهای تشخیص بهترین نوع گلیم ایرانی

ترفندهای تشخیص بهترین نوع گلیم ایرانی برای ترفندهای تشخیص بهترین نوع گلیم ایرانی باید در ابتدا تعریف ساده ای از گلیم برای عزیزان داشته باشیم :گلیم ، نوعی از دست بافت ساده می باشد و جنس استفاده شده در تار آن از پشم یا پنبه بوده و پود آن از جنس پشم می باشد ،اما در برخی گلیم ها حتی ازنخ ابریشم نیز برای بافتن گلیم با کیفیت استفاده می گردد. در بافتن گلیم ، پود ها از بین تار ها عبور می کنند و در برخی از آن ها ،از طراحی ها و الیافی ویژه ای استفاده می شود که سبب می گردد بافتشان بسیار سخت و زمان بر باشد و این موضوع سبب می شود گلیم مرغوبی تولید شود که به لحاظ قیمتی بسیار بالاتر از سایر انواع آن باشد. در بافت گلیم بر خلاف زیلو و جاجیم عموما از دستگاه های کمکی نظیر ماسوره و… استفاده نمی‌ شود!

شناسایی بهترین نوع گلیم ایرانی بر اساس مشخصه های زیر صورت می پذیرد ،

1. ثبات رنگ که مهمترین مشخصه مرغوبیت گلیم می باشد.

2. مواد بکار رفته در گلیم مرغوب

3. بررسی دقیق پودهای گلیم ایرانی

4. وزن گلیم

5. طرح و ابعاد گلیم

6. طبیعی بودن بافتیک گلیم

7. گلیم خوب “سره” ندارد

8. دقت به شیارهای عمودی گلیم

اما برای تشخیص گلیم با کیفیت بطور فیزیکی و ملموس می بایست ابتدا گلیم مورد نظر را بلند کرده و یک قسمت آن را انتخاب نمایید و سپس با هر دو دست آن را به طرفین بکشانید، اگر گلیم پر و متراکم باشد در مقابل کشش کاملاً مقاومت میکند و هیچگونه تغییر حالتی نمی دهد و این امر نشان هنده یک گلیم با کیفیت می باشد. اگر گلیم اصطلاحا کِش بیاید و در مقابل کشش واکنش نشان بدهد و از هم باز شود، ویا در تارهای سفید رنگ آن مشخص بشود، می توان گفت کیفیت گلیم چندان مرغوب نمی باشد.

فروش اینترنتی گلیم درجه یک با تخفیف ویژه

فروش اینترنتی گلیم درجه یک با تخفیف ویژه برای خرید اینترنتی گلیم درجه یک می توان با مراجعه به سایت های منتخب داخلی اقدام به سفارش گلیم با کیفیت نموده و با تخفیف ویژه آن را خریداری نمود . یکی از انواع با کیفیت گلیم ،گلیم فرش فانتزی می باشد که به خاطر خلاقیت در طرح و کیفیت مرغوب ،در بازار موجود بوده و خرید آن به مشتریانی که به دنبال تنوع در خرید گلیم می باشند ،توصیه می گردد.

1

  1. صادرات گام مهمی در پیشرفت و توسعه شغل ها می تونه داشته باشه امیدوارم در این راه موفق باشید و افراد بسیاری رو از طریق صادرات مشغول به کار کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما