صادرات گلیم با نقش سنتی به کشور های اروپایی

گلیم از پشم حیوانات اهلی تهیه می شود و به عنوان فرش و یا تزئینی استفاده می شود. صنعت گلیم بافی در کشورهای بسیاری رایج بوده ولی گلیم ایرانی به دلیل کیفیت بالا و طرح های سنتی و اصیل زبانزد مردم جهان است. صادرات گلیم های ایرانی به کشورهای مختلف مانند چین، انگلستان، ایتالیا، عراق، پاکستان، آفریقای جنوبی، برزیل، روسیه و کشورهای دیگر انجام می شود. ایران یکی از قوی ترین و اصلی ترین صادرکنندگان گلیم باکیفیت می باشد.

صادرات گلیم با نقش سنتی به کشور های اروپایی

پارامترهای موثر در تعیین قیمت گلیم ایرانی

پارامترهای موثر در تعیین قیمت گلیم ایرانی گلیم پرطرفدارترین صنایع دستی ایران می باشد. تاریخچه این صنعت به بیش از 3000 سال پیش برمی گردد. زمانی که انسان از پوست حیوانات برای خود لباس و تن پوش تهیه می کرد کم کم به این فکر افتاد که از پشم و پوست حیوانات به عنوان زیرانداز استفاده کند. رفته رفته انسان توانست پشم ریسی را ابداع کند و پس از آن گلیم بافی به وجود آمد.

گلیم از زمان های گذشته با نخ های پشمی بافته می شد و برای رنگ دهی آن از رنگ های طبیعی استفاده می شده است اما امروزه با نخ پنبه ای و گاهی اوقات نخ های مصنوعی مثل: اکرلیک، آنیلینی و کرومی نیز بافته می شود و از رنگ های شمیایی برای رنگ های کار شده در گلیم استفاده می شود.

برای تعیین قیمت گلیم ایرانی پارامتر هایی وجود دارد که در اینجا با برخی از آن ها آشنا می شویم:

مواد اولیه: یکی از عواملی که بر کیفیت گلیم بافته شده اثر می گذارد نوع نخی است که برای تار و پود آن استفاده می شود. همانطور که میدانید مواد اولیه بافت گلیم پشم حیواناتی مانند گوسفند یا شتر می باشد. جنس نخ استفاده شده در بافت گلیم تاثیر مستقیم روی کیفیت و قیمت آن می گذارد.

طرح و رنگ: خامه های گلیم باکیفیت باید رنگ ثابتی داشته باشد. اگر خامه های گلیم به درستی رنگرزی نشده باشند از کیفیت پایین تر و قییمت کم تری برخوردار می باشد.

میزان تراکم: هر گلیمی که پودهای بیشتر و متراکم تری داشته باشد مسلما مرغوبیت بیشتری دارد و قیمت آن بالاتر است.

وزن گلیم: هرچه گلیم وزن کم تری داشته باشد مرغوبیت بیشتری دارد، زیرا وزن پایین آن نشان دهنده استفاده از تار و پود ظریف تری در بافت آن می باشد.

خرید ارزان گلیم با نقش سنتی و کیفیتی بینظیر

خرید ارزان گلیم با نقش سنتی و کیفیتی بینظیر نقش ها و طرح های گلیم ایرانی طرفداران خاص خود را دارد. گلیم های دستی به دلیل اینکه کار دست هنرمندان می باشد قیمت بالاتری دارد. کسانی که علاقه مند به طرح های ایرانی هستند ولی هزینه آن برایشان زیاد است، می توانند از گلیم فرش کاشان استفاده کنند.

گلیم ایرانی با نقش های بسیار زیبا و اصیل بافته می شود که می تواند به انسان حس بسیار خوبی منتقل کند. مجموعه ما زیباترین گلیم ها را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم کرده است. شما مشتریان گرامی می توانید هم اکنون این محصول بی نظیر را از طریق این سایت خریداری نمایید و منزل خود را به فرهنگ ایرانی آراسته کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما